FelankoR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» İlk kez almadılar, verdiler!
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyPaz Şub. 07, 2010 12:23 am tarafından BelkScilk

» Gelinlikler
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyCuma Şub. 05, 2010 6:35 pm tarafından BelkScilk

» Çok Komik
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyCuma Şub. 05, 2010 6:10 pm tarafından BelkScilk

» Aşk Herşeye Değer
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyÇarş. Şub. 03, 2010 4:05 pm tarafından BelkScilk

» Reklam Okuyarak Para Kazan İlk Girişte 7.5 TL
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyPtsi Şub. 01, 2010 3:09 pm tarafından BelkScilk

» Kurtlar Vadisi Filistin geliyor...
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyPtsi Ocak 18, 2010 10:25 pm tarafından Destroyer

» Kurtlar Vadisi'nin izleyici sayısı kaç?
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyPtsi Ocak 18, 2010 10:22 pm tarafından Destroyer

» A-Z'ye Tüm Kitaplar
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyPaz Ocak 17, 2010 11:45 pm tarafından BelkScilk

» Alacakaranlık & Twilight | 2008 | DvDRip MKV x264 |Türkçe Dublaj
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyPaz Ocak 17, 2010 11:31 pm tarafından BelkScilk

» Google'dan Çin'e büyük rest
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyÇarş. Ocak 13, 2010 6:27 pm tarafından BelkScilk

» Ekranda aşk depremi
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyÇarş. Ocak 13, 2010 6:24 pm tarafından BelkScilk

» ABD'nin iki numaralı ismi yatakta
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyÇarş. Ocak 13, 2010 6:20 pm tarafından BelkScilk

» Bir şamar da İngiliz'e
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyÇarş. Ocak 13, 2010 6:17 pm tarafından BelkScilk

» 'Kurtlar Vadisi Filistin' geliyor
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyÇarş. Ocak 13, 2010 6:15 pm tarafından BelkScilk

» Bu Tokalaşma 100 milyar dolar
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyÇarş. Ocak 13, 2010 6:10 pm tarafından BelkScilk

» Tarot Falı Baktır
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptyÇarş. Ocak 13, 2010 6:04 pm tarafından BelkScilk

» Privacy RekLam Müziği
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptySalı Ocak 12, 2010 12:49 pm tarafından BelkScilk

» Yahşi Batı (Full İzle)
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptySalı Ocak 12, 2010 12:12 pm tarafından BelkScilk

» Makas Eller (Film) Full
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptySalı Ocak 12, 2010 12:10 pm tarafından BelkScilk

» Başbakan Erdoğanın Davosa Damga Sözleri
Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor EmptySalı Ocak 12, 2010 11:53 am tarafından BelkScilk

Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor

Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor Empty Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor

Mesaj tarafından BelkScilk Salı Ocak 05, 2010 2:13 pm

'Akıllı tahta'lar öğrenmeyi kolaylaştırıyor
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Fatih'te düzenlenen "Akıllı Tahta Projesi"nin tanıtım toplantısına katılarak projenin amacı ve içeriğine ilişkin bilgi verdi.

Yerel yönetimlerin desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında Fatih bölgesinde 2011 yılına kadar akıllı tahta uygulaması olmayan okulun kalmayacağını dile getiren Çubukçu, "Giderek okullarımızın toplantı ve konferans salonlarının en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen interaktif tahtalar bilgisayar ekranını dev bir tahta haline dönüştürerek tarafların aynı ekran üzerinde birlikte çalışmalarının sağlanması bakımından önemli fırsatlar sunuyor." dedi. Bakan Çubukçu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili atama krizi hakkındaki soruları cevapsız bıraktı.

Bakan Çubukçu Fatih Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu'nda düzenlenen ve akıllı tahta uygulamasının tanıtım toplantısının yapıldığı törene katıldı. Proje ile ilgili düşüncelerini ve uygulamaya ilişkin detayları hakkında bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, teknolojinin eğitime entegrasyonu çerçevesinde bakanlık olarak alt yapı çalışmaları yürüttüklerini ve günün ihtiyaçları ile geleceğin planlanması noktasında müfredatların bilişim teknolojileriyle güçlendirilmesi gerektiğini dile getirdi. Çubukçu, Türkiye genelinde bilişim teknolojileri ile sınıfların donatılması için çalıştıklarını hatırlatarak, "Ülke genelinde bilgisayarlı eğitime ağırlık verdiğimizi, bütün ilk ve ortaöğretim sınıflarının kurulduğunu ve sınıfların tamamında internet bağlantısının kurulduğunu söylemek isterim. Hiç kuşkusuz eğitim ve öğretimin teknolojik gelişmelerle desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, eğitimde kalitenin yükseltilmesi bakımından büyük önem arz ediyor." şeklinde konuştu.

Akıllı tahta uygulamasının bu kapsamda değerlendirilmesini isteyen Çubukçu,"Giderek okullarımızın toplantı ve konferans salonlarının en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen interaktif tahtalar bilgisayar ekranını dev bir tahta haline dönüştürerek tarafların aynı ekran üzerinde birlikte çalışmalarının sağlanması bakımından önemli fırsatlar sunuyor. Tahta üzerinde her türlü görüntünün paylaşıma açık hale gelmesinin sağlayan akıllı tahtalar, öğretmenlerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerini teknolojiyle bütünleştirerek geliştirmelerine sağlayacak araçlardır." ifadesini kullandı.

Fatih Belediyesi'nin 2009-2010 eğitim öğretim döneminde Fatih'te yer alan bütün ilköğretim okullarının 1 ve ikinci sınıflarına akıllı tahta kurulması hedefine ulaştığını hatırlatan bakan Çubukçu, "2010-2011 eğitim öğretim sezonunda ise Fatih'te yer alan bütün ilkoğretim okullarımız akıllı tahtaya kavuşmuş olacak. Bugüne kadar kurulan 350 akıllı tahta sistemine eklenecek olan 850 akıllı tahta ile Fatih'te akıllı tahta olmayan okul kalmayacaktır." dedi. Konuşmasının sonunda öğrencilere de seslenen Bakan Çubukçu, "Öğrencilerimizden de zihinlerinin son derece açık, en yüksek kapasite ile çalıştığı bu dönemi en iyi şekilde değerlendireceklerini umut ediyorum." ifadelerini kullandı.

Törende Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de, proje ile okullara kazandırılan akıllı tahtaların özellikleri ve nasıl kullanıldığına ilişkin kısa bir sunum yaptı. Fatih bölgesindeki okullarda geçmiş ve günümüzde önemli izler bırakmış, sanat, siyaset ve akademisyenlerin yetiştiğini dile getiren Demir, eğitime desteklerinin devam edeceğini anlattı.

Bakan Çubukçu'ya Fatih Belediye Başkanı tarafından plaket verildi. Törenin ardından akıllı tahta uygulamasına başlanan sınıfları gezerek görevlilerden bilgi alan Çubukçu duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Okuldan ayrılırken basın mensupları İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü için yaşanan spekülasyonları hatırlattı. Ancak Çubukçu basın mensuplarının bu yöndeki sorularını cevapsız bıraktı.

(CİHAN)

Kaynak: ZAMAN
BelkScilk
BelkScilk
Admin
Admin

http://emokidd.yetkinforum.com